СТОРІНКА РЕДАГУЄТЬСЯ!
ТРАДИЦІЙНІ ПИТАННЯ, ЩО СТОСУЮТЬСЯ СИСТЕМИ ТЕРМОДІМ
Що таке система ТЕРМОДІМ?
Це система будівництва з монолітного бетону з застосуванням незнімної опалубки, виконаної у вигляді сформованої теплоізоляційної деталі зі спіненого полістиролу, тобто ТЕРМОБЛОКУ.
назад
Чому ТЕРМОДІМ технологія майбутнього?
Будівельна система ТЕРМОДІМ дозволяє суттєво економити енергоресурси через дуже низьке споживання енергії при опаленні будинків, що стає особливо актуальним у період постійно зростаючих цін на енергоносії. Крім того, технологія виробництва ТЕРМОБЛОКІВ відноситься до категорії безвідхідних технологій.
назад
Що таке ТЕРМОБЛОК?
Це пустотілий блок з пінополістиролу довжиною 1,0 м, шириною 25 см і висотою 25 см, що має вертикальні і горизонтальні порожнини. Порожнини в процесі будівництва заповнюються бетоном, який утворює монолітну стіну.
назад
Чи дозволене в Україні будівництво з полістирольних блоків незнімної опалубки?
Україна першою із країн СНД у січні 1995 року прийняла Державні будівельні норми (ДБН В.2.6-6-95), що регламентують всі питання будівництва будинків з полістирольних блоків незнімної опалубки.
назад
Скільки поверхів може бути в ТЕРМОБУДИНКУ?
Відповідно до діючих норм в Україні будівництво будинків по системі ТЕРМОДІМ дозволено висотою до 5-ти поверхів включно. У Німеччині такі будинки будують висотою до 9-ти поверхів. Система ТЕРМОДІМ розрахована на ще більшу поверховість будинків.
назад
Чому ТЕРМОДІМ кращий за інші будинки?
Пінополістирол - чудовий утеплювач і кращий у світі ізоляційний матеріал. Стіна ТЕРМОБУДИНКУ товщиною 25 см по здатності зберігати тепло еквівалентна цегляній стіні товщиною 1,8 метра. Витрати на опалення ТЕРМОБУДИНКУ нижчі за витрати на опалення цегляного будинку в 3 рази. Ви переконаєтеся, що опалювальний сезон у ТЕРМОБУДИНКУ починається при температурі зовнішнього повітря нижче нуля градусів. При більш теплій погоді для підтримки нормальної температури всередині ТЕРМОБУДИНКУ досить тепла, що виділяється при роботі побутових приладів - лампочок, телевізора, холодильника, праски і т.д.
назад
Чому ТЕРМОДІМ будують швидше?
Будівництво нагадує складання іграшкового будиночка з кубиків. Пустотілі ТЕРМОБЛОКИ мають спеціальні пази (замки), за допомогою яких легко і міцно з'єднуються один з одним. Завдяки заводській якості виготовлення ТЕРМОБЛОКІВ, точність зборки стін надзвичайно висока. Працювати з такими блоками легко і зручно. Заливка бетону всередину блоків також не забирає багато часу. Все це дозволяє значно знизити трудомісткість і строки будівництва.
назад
Чи є переваги у ТЕРМОБУДИНКУ в теплий період року?
Звичайно, є. Адже прохолоду влітку ТЕРМОДІМ зберігає так само добре, як і тепло взимку. Влітку температура зовнішньої поверхні стіни може доходити до 70 °С, але навіть така висока температура викликає підвищення температури на внутрішній поверхні стіни ТЕРМОБУДИНКУ всього лише на 1 °С. Такі будинки зараз активно будуються в багатьох країнах з жарким кліматом.
назад
Наскільки ТЕРМОДІМ пожежобезпечний?
Пінополістирол давно і широко застосовується в будівництві. Він може горіти при контакті з дуже сильним джерелом тепла. У будинку завжди багато матеріалів, які займаються при більш низьких температурах, ніж полістирол. Для виготовлення ТЕРМОБЛОКІВ використовується пінополістирол типу ПСВ-С зі спеціальними вогнетривкими (антипіреновими) добавкам, що додаються виробниками полістиролу. Вироби з такого пінополістиролу відносяться до важко займистих і самостійно затухаючих матеріалів (група горючості Г-2). Час самозатухання пінополістиролу не більше 4 секунд. Границя вогнестійкості стіни ТЕРМОБУДИНКУ 2,5 години. Антипіренові добавки допомагають повністю запобігти загорянню матеріалу з пінополістиролу під впливом невеликих джерел вогню, як наприклад, запалений сірник, запальничка чи сигарета, що є досить суттєвим фактором при монтажі блоків і поводженні з ними.
назад
Скільки коштує ТЕРМОДІМ?
При однаковій обробці «будівельна коробка» ТЕРМОБУДИНКУ, щонайменше, на 30-40 % дешевша «будівельної коробки» цегляного будинку.
назад
Наскільки пінополістирол довговічний?
Протягом дуже тривалого періоду часу пінополістирол повністю зберігає свої унікальні властивості і характеристики. У Німеччині, наприклад, будинки, побудовані за технологією ТЕРМОДІМ, страхуються на 100 років і більше.
назад
Чи небезпечний пінополістирол для здоров'я?
Пінополістирол нешкідливий, екологічно чистий матеріал. З нього виготовляють одноразовий посуд, упаковку для продуктів і дитячих іграшок. Відповідно до санітарно-гігієнічних норм пінополістирол може контактувати з будь-якими харчовими продуктами без попередньої обробки. Не так просто знайти матеріал настільки нейтральний стосовно людини і оточуючого її середовища як пінополістирол.
назад
Чи їдять пінополістирол птахи, щурі, миші, жуки, терміти та ін.?
Пінополістирол - повністю синтетичний продукт - вуглеводень. Складається з елементів, які як їжа тваринами, птахами, комахами, мікроорганізмами не вживаються. Терміти та інші комахи не проявляють особливого інтересу до матеріалу, з якого виготовлені ТЕРМОБЛОКИ. Однак якщо на будівельному майданчику є їх колонії, то комахи можуть облюбувати для своїх гнізд утеплювач з пінополістиролу. Існує кілька способів запобігання подібних випадків, більшість з яких описана в СНіП.
назад
Чи існують особливі вимоги до архітектурного вирішення ТЕРМОБУДИНКУ?
ТЕРМОДІМ може мати стіни і прорізи будь-якої конфігурації. Якщо поворот стіни необхідно зробити не під прямим кутом, то ТЕРМОБЛОК можна легко розрізати під потрібним кутом за допомогою звичайної ножівки прямо на будівельному майданчику.
назад
Який фундамент потрібен для ТЕРМОБУДИНКУ?
Будівельна система ТЕРМОДІМ сумісна з будь-якими традиційними фундаментами. Найбільш підходящими фундаментами є монолітний стрічковий фундамент або монолітна залізобетонна плита.
назад
З чого робити стіни цокольного поверху чи підвалу ТЕРМОБУДИНКУ?
Стіни цокольного поверху або підвалу ТЕРМОБУДИНКУ також можна робити з ТЕРМОБЛОКІВ, застосовуючи армування. Гідроізоляція зовнішньої поверхні стін підвалу виконується традиційними способами.
назад
Чи достатньо міцна конструкція ТЕРМОБУДИНКУ? Чи потрібно укладати в стіни арматуру?
Монолітні стіни ТЕРМОБУДИНКУ по міцності перевищують стіни, зроблені з традиційних матеріалів, що дозволяє використовувати пустотілі залізобетонні плити для міжповерхових перекриттів. При будівництві арматура укладається відповідно до розрахунків.
назад
Який бетон заливати в стіну з ТЕРМОБЛОКІВ?
Звичайний бетон класу не нижче В-15 пластичної консистенції з фракцією щебеню 20 мм. Ніяких додаткових добавок, а також вібраційної обробки не потрібно. Бетонну суміш можна готувати безпосередньо на будівельному майданчику.
назад
Як у ТЕРМОБУДИНКУ прокладати інженерні комунікації?
Каналізаційні труби з пластику прокладаються всередині ТЕРМОБЛОКІВ перед заливкою бетону. Застиглий бетон захищає труби, що гарантує їх безаварійну службу протягом усього строку експлуатації ТЕРМОБУДИНКУ. Електрична проводка і водопровідні труби укладаються в борозни, які прорізаються ножем, випалюються розпеченим дротом або спеціальним феном на внутрішній поверхні пінополістирольної стіни.
назад
Чим ТЕРМОДІМ обробляти ззовні?
Стандартна обробка ТЕРМОБУДИНКУ - декоративна штукатурка по сітці зі скловолокна. Можна застосовувати облицювання різними видами керамічної плитки, сайдингом, вагонкою чи обробку лицювальною цеглою. Придатна і традиційна штукатурка по сітці.
назад
Чим ТЕРМОДІМ обробляти всередині?
Для внутрішньої обробки ТЕРМОБУДИНКУ рекомендується одна із систем сухого, екологічно чистого будівництва, які давно стали загальновизнаним стандартом у Європі. Це гіпсокартонні листи, які клеяться на внутрішню поверхню стін. Внутрішні стіни можна також штукатурити і застосовувати будь-які традиційні види обробки.
назад
Чому система ТЕРМОДІМ дозволяє виконувати опоряджувальні роботи якісніше, швидше і дешевше?
Висока якість виготовлення ТЕРМОБЛОКІВ дозволяє із самого початку з високою точністю монтувати рівні стіни. Тому будь-який вид обробки, чи то використання гіпсокартону або керамічної плитки чи то штукатурки або шпалер, не вимагає попереднього вирівнювання поверхні стін, тим самим заощаджуючи матеріали, кошти, зусилля і час.
назад
Чи можна будувати ТЕРМОДІМ при мінусових температурах?
Так, ТЕРМОДІМ можна будувати і при мінусових (до -10 °С) температурах. ТЕРМОБЛОК служить термосом для залитого в нього бетону і надійно захищає бетон від морозу.
назад
Чи легко пошкодити стіну ТЕРМОБУДИНКУ?
Навіть найменш міцний вид зовнішньої обробки - штукатурка - надійно захищає стіну від пошкоджень. Бетон, що заливається всередину пінополістирольних блоків, ущільнює стіну, а міцна пластикова сітка, спеціальні шини на кутах будинку і міцна штукатурка дають повну гарантію надійності ТЕРМОБУДИНКУ.
назад
Чи можна на пінополістирольну стіну повісити книжкову полицю чи кухонну шафу?
Можна. Допустиме навантаження на один дюбель, забитий у стіну ТЕРМОБУДИНКУ, становить 70-80 кг.
назад
Які вікна потрібні для ТЕРМОБУДИНКУ?
Економлячи енергію за допомогою стін, що зберігають тепло, було б неправильно дати можливість цій економії зникнути через вікна. Вікна в ТЕРМОБУДИНКУ можуть бути будь-якими: дерев'яними, металевими, метало-пластиковими, але за умови, що вони будуть теплими! З утепленим профілем, з двокамерним склопакетом чи з використанням К-скла і т.п.
назад
Як найкраще опалювати ТЕРМОДІМ?
Для ТЕРМОБУДИНКУ годиться будь-яка система опалення і кожна з них дозволить економити значні кошти. Але найкраще влаштовувати електричне опалення за допомогою спеціальних нагрівальних кабелів, які прокладають у підлозі. По-перше, тепла підлога - найбільш здоровий вид опалення, по-друге, у кожному приміщенні за допомогою регулятора температуру можна встановлювати індивідуально і, головне, економія при цьому буде максимальною.
назад
Чи можна залишати стіни ТЕРМОБУДИНКУ необробленими на тривалий час і як впливають на них ультрафіолетові промені?
Можна. Але через досить тривалий час виявиться «забруднення» поверхні стін з пінополістиролу через вплив на них ультрафіолетових променів. Це аж ніяк не свідчить про які-небудь шкідливі впливи чи процеси. Якщо планована обробка - штукатурка або який-небудь твердий матеріал, то рекомендується попередньо очистити поверхню стін щіткою.
назад
Чи будують у себе ТЕРМОБУДИНКИ винахідники цієї технології - німці і де їх взагалі будують?
У Німеччині до початку 1999 року було побудовано більше 25000 таких будинків. Будуються вони майже у всіх європейських країнах, особливо активно у Франції, Італії, скандинавських країнах. У Польщі щорічно будується більше 5000 таких будинків, у цій країні прийнята спеціальна державна програма підтримки технології ТЕРМОДІМ. З колишніх соціалістичних країн найбільш активне будівництво ведеться в Чехії і Угорщині. Швидко налагоджують випуск ТЕРМОБЛОКІВ Росія і Грузія. Крім Європи, ТЕРМОБУДИНКИ будують у США, Канаді, Ізраїлі, Панамі, ПАР. У знаменитому «Європейському селищі», побудованому під Берліном за рішенням Європейського Співтовариства, кожна з країн ЄС показувала свою найбільш передову будівельну технологію. Німеччина там представлена будівельною системою ТЕРМОДІМ.
назад
Де в Україні виробляють ТЕРМОБЛОКИ і яку сировину використовують для їх виготовлення?
ТЕРМОБЛОКИ (блоки незнімної опалубки з пінополістиролу) високої якості для будівництва за технологією ТЕРМОДІМ випускаються на виробничих лініях наших підприємств у Київській та Івано-Франківській областях (координати підприємств-виробників вказані у контактах). Всі ТЕРМОБЛОКИ виготовляються з пінополістиролу типу ПСВ-С, що містить антипіренові добавки, виробництва компаній BASF, DOW, SYNTHOS S.A., LG, LOYAL CHEMICAL, SIBUR.
назад
|